Site kurmak mantıklı mı? İyi bir web sitesine sahip olmak, ziyaretçi sayınızı devamlı arttırmak ve işinizin dijital ortamda bulunun kimliğini oluşturmak zor. Eğer sizin için hazırladığımız bu mini rehberdeki kurallara dikkat ederseniz, internetteki varlığınızı daha kolay inşa edebilirsiniz.

Eskiden bir web sitesi kurmak ve geliştirmek için çeşitli kodlama bilgilerine sahip olmanız gerekiyordu. Günümüzde gelişen bazı teknolojiler sayesinde, kodlama bilgisi olmayan kullanıcılar bile rahatlıkla kendi internet sitesini kurabiliyorlar.

İnternet sitesi oluşturmanın birden fazla sebebi olabilir. Kimi firmalar ürünlerini web üzerinden satmak için, kimi firmalar ise kurumsal kimliklerini geliştirmek için bir internet sitesine ihtiyaç duyuyorlar. Ayrıca kişisel web siteleri de çağımızda oldukça popülerler. Blog siteleri, haber siteleri ya da video siteleri gibi pek çok kategoride yayın yapan web siteleri, hergün yüzlerce kullanıcıya ev sahipliği yapıyorlar.

Site Kurma

Site kurmak için pek çok yazılımı tercih edebilirsiniz bunlardan en çok yaygınları şunlardır: WordPress, Blogger, Joomla gibi hazır site kurucularını tercih edebilirsiniz. WordPress ve Joomla için bir hostinge ihtiyacınız var.

İnternet Erişim Ağı | Site kurmak mantıklı mı?Sitem’den para kazana bilir miyim?

Evet, sitenizden para kazanabilirsiniz. Eğer sitenizle uzun süre uğraşmış ve çok güzel bir trafik elde etmişseniz sizlere “Adsense” kullanmanızı öneri ederiz. Eğer “ben yeni başladım” diyorsanız sizlere “A-ads” öneririm vereceği para düşüktür ama kazancı iyidir.

Para vermeden web sitesi nasıl açılır ?

Eğer YouTube kullanıcısıysanız bu konuyla ilgili az da olsa bilginiz olacaktır. YouTube reklamlarının çoğu bedava dağıttığı web sitesi oluşturma firmalarının reklamlarından oluşmakta.

Weebly ve Wix gibi web sitesi kurma firmalarını tercih ederekte hazır şablonlar üzerinden sitenizi oluşturabilirsiniz. Eğer ilk site kurma deneyimizin olacaksa size önerim kendinizi hazır şablonlarda geliştirip yapıp yapamayacağınızı denemeniz olacak.

Site kurmak mantıklı mı?

Evet, Site kurmak mantıklı mı? Olur sorusun cevabı bu;

Öncelikle web site işleriyle uğraşmanız için gerekli zamana ve kafaya ihtiyacınız var. Yani web site işi basit gibi gözükse de gerçekten Full time işlerin yanında Part time uğraşılacak hobi gözüyle bakılırsa başarılı olmak biraz zor olacak.

Eğer gerçekten asıl işini olarak bakacaksanız gelin sitemizin öncellikli esaslarına göz atalım. Sitemiz için en başında kategorisini kafamızda düşünmeliyiz. Örneğin bir mimarsanız doktorluk ile alakalı forum açmanız mantıksız. Sektörel bir kategori belirlemeniz gerekmekte.

Sitemizin alan adını alacağımız pek çok platform var fakat biz en güvenilir olanını ve beraberinde ucuz olanı seçeceğiz. Ben alan adım için Godaddy şirketini seçtim size de öneririm.

Site kurmak mantıklı mı? Site kurmalı mıyım?

Yasaklı İçeriklerin Paylaşıldığı Telegram Grubumuza Katılmak İçin : t.me/hack4zzers