Lspeed Premium APK – Telefon Hızlandırma

İster üç yıl önce satın aldığınız Android’li telefonunuz olsun, ister yeni bir Galaxy S7’niz, herhalde birçoğumuz, telefonunun biraz daha hızlı olmasını isterdi. Telefonunuzu hızlandıracağı söylenen pek çok numarayı duymuş olabilirsiniz pek ancak bu yöntemlerin hangisi daha etkili? Android’li cihazınızı kısa yoldan nasıl hızlandırabilirsiniz? İşte cevaplar.

Lspeed Premium APK – Telefon Hızlandırma

Giriş ekranınızı temizleyin: Canlı duvar kağıtları ve widget’lar, RAM miktarı az ya da işlemcisi yeterli olmayan telefonlarda yavaşlığa neden olabilir. Özellikle Chrome gibi RAM’i ağırlıklı olarak kullanan uygulamalardan giriş ekranına döndüğünüzde, önce boş bir giriş ekranıyla karşılaşabilirsiniz ve simgelerin, widget’ların geri yüklenmesi birkaç saniye alabilir. Buna engel olmak için giriş ekranınızı temiz tutmanızda fayda var.

Lspeed Premium APK – Telefon Hızlandırma
Farklı bir launcher yükleyin: Telefonunuzla beraber gelen varsayılan launcher, cihazınızın özelliklerini öne çıkarmaya yöneliktir ve en hızlısı olmayabilir. Play Store’da hız için optimize edilmiş pek çok launcher bulabilirsiniz. Nova Launcher iyi bir seçenek ancak size uygun olanı bulmak için birkaç launcher denemeniz gerekebilir.

Web tarayıcınızı değiştirin: Android’in varsayılan web tarayıcısı olan Chrome, kaynakları ağırlıklı olarak kullanan bir uygulama. Bu durumun üstesinden gelmek için ayrı bir web tarayıcısına geçmek isteyebilirsiniz. Hızlı ve hafif web tarayıcıları arasında size önereceklerimiz, Puffin ve Opera. Google Play Store’da farklı yeteneklere sahip diğer birçok web tarayıcısı bulmanız mümkün.

Lspeed Premium APK – Telefon Hızlandırma

Kötü uygulamaları silin

Kötü uygulamaları silin: Optimize edilmemiş uygulamalar, cep telefonunuzu yavaşlatabilir. Üstelik bu uygulamalar kimi zaman en büyük şirketlerden gelebiliyor. Snapchat’in Android’de takıldığı biliniyor. Facebook uygulamasını kaldırdığınızda ise % 15’e kadar hız kazanabiliyorsunuz. Facebook’un fotoğrafı uygulaması yerine üçüncü parti bir Facebook uygulaması kullanabilirsiniz. Snapchat’te ise fotoğrafı uygulamadan diğer bir seçeneğiniz bulunmuyor.

Lspeed Premium APK – Telefon Hızlandırma

Antivirüsü kaldırın: Antivirüs uygulamaları içinizin rahat olmasını sağlıyor ancak hemde Android’inizi yavaşlatabiliyor. Sadece Google Play Store, Amazon Appstore gibi fotoğrafı kaynaklardan uygulama yüklüyorsanız, zararlıya rastlama ihtimaliniz düşük olduğundan, antivirüs uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Lspeed Premium APK – Telefon Hızlandırma
Otomatik eşitlemeyi kapatın: Sosyal uygulamalar, haberler, hava durumu ve diğer uygulamalar, uzak sunucularla otomatik şekilde eşitlenecek biçimde ayarlanmıştır. Bu tür uygulamaların sayısının çoğalması, cep telefonunuzun yük altında ezilmesiyle sonuçlanabilir.

Lspeed Premium APK – Telefon Hızlandırma

Uygulamalarınızın eşitleme ayarlarını kontrol edin ve eşitleme sıklığını azaltın. Sıklığı birkaç saatte bir ya da hergün olacak şekilde değiştirebilir ya da bütünüyle kapatıp, eşitlemeleri kendiniz yapabilirsiniz.

Yeniden başlatın: Son olarak cep telefonunuzu yeniden başlatarak hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunu hergün yapmanıza gerek yok, ancak özellikle telefonunuz yavaşladığında yeniden başlatmak işe yarayabiliyor.

Bu ipuçlarının hiçbiri işinize yaramadıysa, Android’li cep telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın zamanı gelmiş olabilir. Tabi, bunu yapmadan önce cihazınızı yedeklemeyi unutmayın.

İNDİRME LİNKİ : https://hack4zzers.com/short/talGKv5

Yasaklı İçeriklerin Paylaşıldığı Telegram Grubumuza Katılmak İçin : t.me/hack4zzers