fake hesap bulma

Fake Hesap (Sahte Hesap), aslını taklit etmek için oluşturulan ya da bütünüyle hayal ürünü olarak oluşturulan ve geçerliliği olmayan hesaplardır. Fake hesaplar başta internet korsanlığı olmak üzere pek çok farklı amaç için kullanılabilmektedir.

fake hesap

Fake hesaplar teknik olarak var olmayan kişiler için oluşturulmuş birer taklit profillerdir. Bu profillerin büyük çoğunluğu kadın adında oluşturularak erkeklerin dikkatini çekmeye çalışılır. Fake profiller yardımı ile kimi zaman kimlik avı yapıldığı gibi kimi zaman de etkili birer reklam tanıtım aracı olarak kullanılır.

Fake Hesap Açma
Esasen fake hesap oluşturmak tam olarak bir suç kabul edilmese dahi Fake hesapları yaratmak için başvurulacak yöntemler suç kabul edilebilir. Örneğin oluşturulan bayan profillerinde genelde kullanılacak olan görseller gerçek bir kişinin görselidir. Hesabı oluşturan kişi veya kişilerse çoğu zaman bu görselleri gerçek kullanıcılarının haberi olmaksızın ve izinsiz şekilde alıp değişik bir isim altında kullanırlar.

İnternetin en büyük yanılgısı olan fake hesapları oluşturmak oldukça basittir. Yeni bir mail adresi açıldıktan sonra istenen servis üstünde genelde hiç var olmamış bir isimle profil oluşturulur. Ardından profilin kullanım hedefine uygun görseller ilave edilerek fake profil yapılandırılır.

Fake Hesap

Fake Hesap Bulma
Bir hesabın fake olup olmadığını anlayabilmeniz için elbette bakabileceğiniz bir liste ya da kullanabileceğiniz bir yazılım yok. Yine de iç sezilerinizi kullanarak ve biraz da gözlem yeteneğinizi konuşturarak bir profilin gerçek sahibine mi ait olduğunu yoksa bu profilin sahte bir hesap mı olduğunu anlayabilirsiniz. Bir profilin fake hesap olup olmadığını anlamak için;

Kullanılan görseli Google Görseller üstünde arayabilirsiniz. Şayet görsel bir ya da birden çok hesapta kullanılıyorsa bu hesabın sahte olduğunun en büyük delilidir.
Etkileşimleri takip edin. Özellikle bayanlar sosyal ağ üstünde erkeklere oranla daha yüksek etkileşim payına sahiptir. Profil sadece gönderide bulunuyor fakat etkileşim yapmıyorsa hesap muhtemelen sahtedir.
Gerçekçi olun. Normal dünveya olmayacak şeyler internet dünyası üstünden de olmaz. Size normalde kesinlikle yakınlaşmayacak bir kız sizinle bir anda yakınlaşmaya çalışıyorsa hesap sahte olabilir.
Son olarak gözlem yeteneğinizi kullanın. Bunu çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Bir hesabı belli süreliğine göz hapsine almanız ya da incelemeniz hesaba kuşkulu gözlerle yaklaşmanız hesap hakkında daha fazla fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

 SİTE LİNKİ : https://hack4zzers.com/short/rLcj2

Yasaklı İçeriklerin Paylaşıldığı Telegram Grubumuza Katılmak İçin : t.me/hack4zzers